💳 KASSABYTE. Bokusgruppen har bestämt sig för att byta ut Klarna mot Walley (tidigare Collector Payments, ingår i Norion Bank) i kassorna på sina båda nätbokandlar Akademibokhandeln.se och Bokus inklusive Bokus Play.
– I en tid av förändring ställs höga krav på oss. För att kunna erbjuda en smidigare kundupplevelse genomgår vi en betydande digital omvandling. Partnerskapet med Walley är ett led i det arbetet, och vi ser fram emot att jobba tillsammans för att fortsätta stärka vår konkurrenskraft, säger Johan Junehed, försäljningschef på Bokusgruppen, i ett pressmeddelande.
Bokusgruppen byter Klarna mot Walley
Sölve Dahlgren
Sölve Dahlgren är journalist sedan 30 år tillbaka och författare till mer än tio böcker. VD och chefredaktör för Boktugg.
solve@boktugg.se
Gör som ...
… och alla våra andra sponsorer som stöttar oss ekonomiskt. Vill ditt företag bli sponsor? Kontakta sales@boktugg.se för mer information. Privatpersoner och mindre företag som vill bidra swishar valfritt belopp till 123-483 18 71 (klicka här för QR-kod) eller med andra betalmedel.
Ann Gewecke med nya boken ”Drömmar & dråpslag”
En kvinnohistorisk roman som utspelar sig i 1920-talets Östergötland och Köpenhamn.
”Det är mellankrigstid. Rasmine har en vecka kvar till antagningsprovet till läkarutbildningen i Köpenhamn.
Alexandra Murdock vill göra stora avtryck med ”Liten”
Litens allra bästa vän försvinner och allting känns färglöst. Blommorna bleknar och eken kroknar. Men så en dag i allt det grå hörs steg i gruset och en liten filur med yvig röd frisyr knackar på.
Som 60-åring sadlade Solveig om från språklärare till scenartist
”…till var och en som någonsin drömt om eller funderat på att sätta upp en egen show eller som bara vill bli inspirerade till att våga något nytt.